Wiki Virtual GP

Kompletní historie a statistiky šampionátu

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sezona_2015

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
sezona_2015 [2024/12/27 12:42] – [Průběh sezóny] Lukáš Redlsezona_2015 [2024/12/27 12:42] (aktuální) – [Průběh sezóny] Lukáš Redl
Řádek 13: Řádek 13:
 Historicky první ročník Virtual GP odstartoval v říjnu 2014 a trval až do května 2015. Šlo o projekt, který neměl na české scéně virtuálních závodů obdoby a i ve světě šlo o velkou raritu. Úvodní ročník se jel ještě pod hlavičkou herního pořadu RE-PLAY, a to na zkoušku, zda se takový projekt má šanci uchytit a zda se najdou závodníci. Titulním partnerem sezóny se stala společnost Goldmax.cz, která si pro vítěze šampionátu připravila herní notebook. Historicky první ročník Virtual GP odstartoval v říjnu 2014 a trval až do května 2015. Šlo o projekt, který neměl na české scéně virtuálních závodů obdoby a i ve světě šlo o velkou raritu. Úvodní ročník se jel ještě pod hlavičkou herního pořadu RE-PLAY, a to na zkoušku, zda se takový projekt má šanci uchytit a zda se najdou závodníci. Titulním partnerem sezóny se stala společnost Goldmax.cz, která si pro vítěze šampionátu připravila herní notebook.
  
-Se současným Virtual GP to mělo jen pramálo společného. Závodilo se tehdy na oficiálně hře Formule 1, a to F1 2014. Nešlo tedy o simulátor, ale arkádu. Projektu ale nechyběly snahy o realističnost, tedy bez jakýchkoli asistencí. Závody byly dlouhé na 50% a součástí bylo i vysílání závodů, včetně studia a rozhovorů. Naplánováno bylo 12 závodů s proměnlivým počasím, a to není jednoduchá výzva. Jezdci se scházeli v profesionální herně v Praze, kde na ně čekaly shodné podmínky, tedy stejné volanty Logitech a totožné počítače. Svou podobou šlo spíše o větší organizovanou ligu ve stylu Formule 1, jen s výzvou navíc v podobě herny.+Se současným Virtual GP to mělo jen pramálo společného. Závodilo se tehdy na oficiálně hře Formule 1, a to F1 2014. Nešlo tedy o simulátor, ale arkádu. Projektu ale nechyběly snahy o realističnost, tedy bez jakýchkoli asistencí. Závody byly dlouhé na 50% a součástí bylo i vysílání závodů, včetně studia a rozhovorů. Naplánováno bylo 12 závodů s proměnlivým počasím, a to není jednoduchá výzva. Jediné omezení přišlo na poli setupů, protože nebylo dovoleno nastavovat vůz podrobně, ale jen je formě pár rychlých presetů. Jezdci se scházeli v profesionální herně v Praze, kde na ně čekaly shodné podmínky, tedy stejné volanty Logitech a totožné počítače. Svou podobou šlo spíše o větší organizovanou ligu ve stylu Formule 1, jen s výzvou navíc v podobě herny.
  
 Kvalifikace se konala měsíc před startem, a to v září 2014. Přihlásilo se do ní 76 jezdců, ze kterých se v herně následně vybralo 10 nejlepších, kteří následně obsadili pětici stájí z Formule 1. Už od první chvíle bylo jasné, že se do šampionátu přihlásila i některá opravdu rychlá esa. Už jen tým Mercedes budil respekt s dvojicí Michal Šmídl a Daniel Liščák. Samozřejmě se závodilo na okruzích z reálného kalendáře Formule 1 a i s bodováním po vzoru královny motorsportu. Jediným rozdílem bylo, že se započítávalo pouze 10 nejlepších výsledků z 12. Kvalifikace se konala měsíc před startem, a to v září 2014. Přihlásilo se do ní 76 jezdců, ze kterých se v herně následně vybralo 10 nejlepších, kteří následně obsadili pětici stájí z Formule 1. Už od první chvíle bylo jasné, že se do šampionátu přihlásila i některá opravdu rychlá esa. Už jen tým Mercedes budil respekt s dvojicí Michal Šmídl a Daniel Liščák. Samozřejmě se závodilo na okruzích z reálného kalendáře Formule 1 a i s bodováním po vzoru královny motorsportu. Jediným rozdílem bylo, že se započítávalo pouze 10 nejlepších výsledků z 12.
Řádek 19: Řádek 19:
 Sezóna nabídla řadu dramatických momentů a skvělé závodění. Došlo ale také na změny ve startovním poli a do šampionátu se v jeho průběhu dostal například i profesionální závodník eSuby Erik Leštach - hakkiJunior, Petr Semerád, nebo Michal Blažek, který se časem stal jednou ze stálic celé série Virtual GP. Vše se ale točilo kolem Šmídla a Liščáka, kteří si počínali naprosto dominantně. Šmídl bral 9 vítězství a Liščák 3. K tomu Šmídl navíc přidal ještě 11 pole position ve 12 závodech. První místo v kvalifikaci neobsadil jen na Monze, kde ale nestartoval. Za zmínku stojí Jan Frajbiš, Jan Sýkora a Radek Sýkora, kteří byli nejrychlejší dvojici nejblíže, ale vítězství si nepřipsal nikdo. Sezóna nabídla řadu dramatických momentů a skvělé závodění. Došlo ale také na změny ve startovním poli a do šampionátu se v jeho průběhu dostal například i profesionální závodník eSuby Erik Leštach - hakkiJunior, Petr Semerád, nebo Michal Blažek, který se časem stal jednou ze stálic celé série Virtual GP. Vše se ale točilo kolem Šmídla a Liščáka, kteří si počínali naprosto dominantně. Šmídl bral 9 vítězství a Liščák 3. K tomu Šmídl navíc přidal ještě 11 pole position ve 12 závodech. První místo v kvalifikaci neobsadil jen na Monze, kde ale nestartoval. Za zmínku stojí Jan Frajbiš, Jan Sýkora a Radek Sýkora, kteří byli nejrychlejší dvojici nejblíže, ale vítězství si nepřipsal nikdo.
  
-První ročník nakonec bez větších problémů ovládl Michal Šmídl a bylo jasné, že půjde o velkou hvězdu na česko-slovenské scéně. Odnesl si notebook Goldmax.cz v hodnotě 55 tisíc korun a zapsal se do historických tabulek. Na celkovém druhém místě ho doplnil Daniel Liščák a celkově třetí nakonec skončil Jan Sýkora, a to díky silným výkonům zejména v závěru sezóny. Celkem do sezóny nastoupilo 13 závodů. Diváky virtuální závody bavilo a produkční tým se tak rozhodl na tomto úspěchu stavět dál. Nejdůležitějším milníkem bylo rozhodnutí přejít na pořádný simulátor a začít tak novou epochu sponzorovaných stájí a ještě silnějších jezdců...+První ročník nakonec bez větších problémů ovládl Michal Šmídl a bylo jasné, že půjde o velkou hvězdu na česko-slovenské scéně. Odnesl si notebook Goldmax.cz v hodnotě 55 tisíc korun a zapsal se do historických tabulek. Na celkovém druhém místě ho doplnil Daniel Liščák a celkově třetí nakonec skončil Jan Sýkora, a to díky silným výkonům zejména v závěru sezóny. Celkem do sezóny nastoupilo 13 závodů. Diváky virtuální závody bavilo a produkční tým se tak rozhodl na tomto úspěchu stavět dál. Nejdůležitějším milníkem bylo rozhodnutí přejít na pořádný simulátor a začít tak novou epochu sponzorovaných stájí a ještě silnějších jezdců
  
  
sezona_2015.1735299730.txt.gz · Poslední úprava: 2024/12/27 12:42 autor: Lukáš Redl